Edukační programy pro školy

Pro rok 2024 máme v nabídce edukační programy pro 1. stupně, 6.–9. třídy a střední školy. Programy pro 1. stupně jsou vhodné i pro příměstské tábory.
 
Programy se konají v období od 20. května do 21. června, vždy od úterý do pátku. Po domluvě je možné i pondělí. Časy jsou pevně dané: 9:00, 10:30, 12:00. Na podzim nabízíme programy v týdnu od 9. září do 13. září.

Cena pro dítě (6–⁠⁠⁠⁠⁠17 let): 80 Kč, pedagog na každých 10 dětí má vstup zdarma.
 
Maximální počet účastníků jednoho programu je 35 osob.
 
Nutná rezervace na e-mailové adrese: jurcova.kamila@npu.cz

1. stupně ZŠ

Pro nejmenší zvídavé návštěvníky máme na výběr ze dvou edukačních programů:

První program nese název Návštěva u pana hraběte. Průvodce v kostýmu dětem hravou formou přiblíží život na zámku. Společníkem jim bude zámecký maskot lvíček Jindřich. Děti se dozví, jaké povinnosti měli služebníci nebo co musely umět děti, které na zámku dříve žily. Prohlídka je proložena krátkým loutkovým divadlem.

Program trvá 35 minut.

Druhý edukační program nese název Křížem krážem zámeckým muzeem. Průvodce v kostýmu představí dětem zámecké sbírky, tedy hudební nástroje, lovecké vybavení, porcelán nebo kabinet kuriozit, kde děti budou moci poznávat předměty. Prohlídka je proložena krátkým loutkovým divadlem.

Program trvá 35 minut.

6.–9. třídy, střední školy

Pro větší děti a studenty nabízíme dva edukační programy. Program je vždy uzpůsobený věku.

Náš hlavní letošní program Za Habsburky na Duchcov je vytvořen v rámci projektu Národního památkové ústavu Habsburkové – domovem i v Českých zemích. Žáci se seznámí s panovníky 17. a 18. století. Toto seznámení probíhá v místnostech, které se časově vztahují k vládě daného Habsburka. Během prohlídky tak žáci poznají nejen samotnou osobnost, ale také dobu, v níž žila, z hlediska historie a kunsthistorie.

Program trvá 75 minut.

Druhý program nese název Freska a zahrady v boji s uhlím. Žáci a studenti budou seznámeni s historií těžby uhlí v našem regionu. Během programu poznají proměny zámecké zahrady a následně se přesunou do pavilonu, kde je umístěna Reinerova freska z bývalého barokního špitálu.

Program trvá 60 minut.

Program si rezervujte pro Vaše žáky na e-mailové adrese: jurcova.kamila@npu.cz